Szukaj Pokaż menu

15 rzeczy, których na co dzień na tej planecie nie zobaczysz

47 131  
267   70  
Otaczający nas świat jest fascynującym miejscem, jednak wielu z nas jest zbyt zajętych, aby zauważyć jego wiele interesujących i osobliwych szczegółów. Gdybyśmy nieco zwolnili tempo życia i rozglądnęli się dookoła, moglibyśmy znacznie więcej czerpać z codziennego życiem.

„Dziwactwa” ludzi, które okazały się realnymi problemami zdrowotnymi

25 918  
144   27  
Czy kiedykolwiek czułeś się jak outsider, bo potykałeś się o własne stopy częściej niż inni, gubiłeś klucze w lodówce, a zamiast „dzień dobry” mówiłeś „do widzenia”? Spokojnie, nie jesteś sam! Okazuje się, że te „dziwne dziwactwa”, które skrywasz, mogą być oznaką czegoś więcej.

Pokolenie niemal wyklęte, czyli co warto wiedzieć o millenialsach

30 042  
110   17  
Jeśli jakakolwiek generacja odpowiada za całe zło tego świata, to z pewnością są to właśnie millenialsi.

#1. Jak stali się zjawiskiem

2064006a6b1aefer1.jpg

Definicje millenialsów czy pokoleń X, Y, Z są z gruntu rzeczy dość mało precyzyjne – a w im większej złości używane są te określenia, tym szerszy zyskują zakres. Jeśli jednak mowa o tych pierwszych, zazwyczaj przyjmuje się narodziny w latach 1981-1996. Tym samym pierwsi przedstawiciele tego pokolenia właśnie na przełomie tysiącleci – stąd nazwa – kończyli szkoły średnie i wchodzili w dorosłość. Po raz pierwszy terminu millenials użyto w 1991 roku. Było to w książce Pokolenia autorstwa Neila Howe’a i Williama Straussa.
forbes.com

#2. A czas płynie…

2064005bb30787ar2.jpg

Przyzwyczailiśmy się już do tytułowania co młodszych pokoleń millenialsami, najczęściej z nieco pejoratywnymi zamierzeniami. Gdyby jednak trzymać się faktów – i wspomnianych we wcześniejszym punkcie dat – grono millenialsów nieco się poszerza i obejmuje między innymi księcia Williama czy Beyonce. Do tego pokolenia zalicza się też Kim Dzong Un… i może on akurat nie świadczy najlepiej o swojej generacji. To jednak zupełnie odrębna historia, niekoniecznie może stosowna na tę okoliczność.
usnews.com

#3. Studium, jakiego nie było

20640076307dfa9r3.jpg

O millenialsach powiedziano wiele, a nawet bardzo wiele – niejednokrotnie ocierając się o granice absurdu. W końcu to ci źli millenialsi nie chcą kupować diamentów, coraz rzadziej chodzą do McDonalda, a co najgorsze ze wszystkiego, zrujnowali producentów dzwonków do drzwi. Bo wolą wysłać wiadomość z prośbą o otwarcie. Ale odkładając to wszystko na bok, niedaleki bok, można zauważyć ciekawą prawidłowość – żadne inne pokolenie w historii nie zostało zbadane tak dokładnie jak osoby urodzone w ostatnich dwóch dekadach XX wieku.
pewresearch.org

#4. Podróże… do pracy i z powrotem

20640083e13b60er4.jpg

Większość millenialsów uwielbia podróże i zdecydowanie chętniej przeznaczyłaby pieniądze na zagraniczne wyjazdy niż chociażby na zakup domu – tak twierdzą statystycy. Nie dodają jednak, że może to wynikać z faktu, że za cenę kawalerki pod Otwockiem można objechać świat dookoła. Dwa razy. Prawdą jest także to, że millenialsi wciąż bardzo dużo czasu spędzają w pracy. Ankieta na LinkedInie pokazała, że 16% millenialsów w ogóle nie prosi o wolne – bo to nazbyt stresujące.
sciencedaily.com

#5. W pułapce

20640091973496cr5.jpg

Millenialsi bardzo chętnie robią postanowienia noworoczne – w większości zgodnie twierdzą też, że ich dotrzymują. To przydatne, wziąwszy pod uwagę raczej niekorzystną sytuację ekonomiczną, w jakiej się znaleźli. Niewspółmiernie szybko rosnące koszty życia spowodowały, że wielu przedstawicieli tego pokolenia musi – nawet pomimo „czterdziestki” na karku – w dalszym ciągu polegać na pomocy rodziców. W USA wyliczono, że – do tego wszystkiego – statystyczny millenials ma 27 tys. dolarów długu, a żonglowanie kartami kredytowymi to jedyny sport, jaki uprawia.
cnbc.com

#6. Relacja z książkami

20640106ffe5caer6.jpg

„Sztuka czytania zanika”, tak? Papierowe książki nie mają przyszłości, bo czytnik ebooków jest wielokrotnie wygodniejszym rozwiązaniem? Nie takie rzeczy już prognozowano… z podobną sprawdzalnością. Millenialsi – jasne, nie wszyscy – czytają chętnie i częściej niż inne pokolenia zaglądają do biblioteki (cóż, wypożyczenie, w przeciwieństwie do zakupu, nie kosztuje). Przeanalizowano też preferencje – 4 na 5 millenialsów, mając do wyboru książkę papierową bądź elektroniczną, sięgnie po tę pierwszą. Producenci czytników nie lubią tego.
forbes.com

#7. Cholerni egocentrycy

2064011c39ef537r7.jpg

Trzymają się swoich postanowień noworocznych, czytają książki – ekologicznie, preferując wypożyczanie z biblioteki – pracują ciężko i radzą sobie jak mogą w nielekkich okolicznościach. Może więc jednak wcale nie są aż takim złem, za jakich się ich uważa? Cóż, zdania nie są aż tak podzielone jak zwykle. Różne pokolenia mają o millenialsach niezbyt pozytywne zdanie, wytykając im koncentrację na sobie. Co ciekawe, ten pogląd podzielają… sami millenialsi. Jeśli więc jesteśmy nieuleczalnymi egocentrykami, to przynajmniej mamy tego świadomość.
npr.org
110
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu „Dziwactwa” ludzi, które okazały się realnymi problemami zdrowotnymi
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu 7 zwariowanych ciekawostek z odległego Kazachstanu
Przejdź do artykułu Znajdź różnice - profesjonalny poradnik
Przejdź do artykułu 7 oszustów i przekręty tak zwariowane, że aż trudno w nie uwierzyć!
Przejdź do artykułu Martin A. Couney uratował tysiące dzieci, bo nie wiedział, że to niemożliwe
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Polska to nie kraj, to stan umysłu – Kazik Staszewski pokazał mamę
Przejdź do artykułu Fotel informatyka – Fotografie w stylu: Co tu się odwaliło?
Przejdź do artykułu 7 nietuszowanych ciekawostek o kosmetykach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą